Jdi na obsah Jdi na menu
 


Volant - Balada o ruských vlaštovkách - o videu...

Když krajská Správa a údržba silnic Pardubického kraje kývla na to, že punková skupina Volant může využít pro natáčení svého videoklipu její sklady, stroje a oděvy, asi netušila, co z celé věci vzejde.

Několikaminutový snímek, který o víkendu kapela představila v předpremiéře na pardubickém festivalu Punk rock fest, je plný punkových atributů a silničáři v něm figurují jako povaleči a alkoholici, kteří lahev piva prakticky neodloží. Podle frontmana skupiny Pavla Milichovského to je ale jen stylová nadsázka.

Klip k písni Balada o ruských vlaštovkách začíná záběrem na řadu močících členů kapely v oranžových vestách cestářů u tabule s nápisem Pardubice přepsané na Pankubice, s nezbytným lahvovým pivem po ruce či u nohy.

Obrazy pracujících nebo postávajících silničářů se střídají s prostřihy na dvě punkové děvy kroužící kolem v rudém sportovním kabrioletu a kapelu v civilu koncertující před hromadami posypové soli.

Film je prošpikován punkovými symboly ve formě zdvižených prostředníků nebo dopravních značek označujících parkoviště s domalovanými písmeny doplňujícími slovo na Punk.

"Napadlo nás to, jak člověk jezdí a všude jsou roztřískané silnice. Chtěli jsme, aby to bylo takové punkové a spojit to s tím, jak silničáři jen zevlují, šest kouká a jeden dělá. Doufám, že se Správa a údržba silnic nenaštve," směje se Milichovský, v civilu obchodní náměstek velké stavební společnosti. "Lidem od silnic se to líbilo," dodává jeden z dvojice režisérů Bohumil Roub.

Silničáři proti výsledku spolupráce neprotestují. "Nejsme žádní ustrašenci, kteří by se něčeho takového vylekali. To je stejné, jako by hasiči měli výhrady proti filmu Hoří, má panenko," řekl ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec, který se punkového festivalu a premiéry klipu osobně zúčastnil.

Klip kromě silničářů sponzoroval také pivovar. Bylo to nezbytné, protože spotřeba piva při natáčení byla vysoká, a dárce se také dočkal reklamy ve dvou záběrech na pivní etikety. "Přispěli naturáliemi, jinak bychom to nemohli natočit. Ve spoustě záběrů se piva rozbíjejí," dodává režisér.

Volant - Diskografie

14.8.2007 12:24 | Aneta | -Volant-

Točte se pankáčové...Moje jižní Čechy I
Přišla dírou v podlaze
Balada o Ruských Vlaštovkách
Vole, vše je stejný
Sváťa Šváb je anarchista
Lehnu si tak na záda
Každý správný dnešní člověk
Na baru chlapík povídá
Z hospody jdu rovnou domů
Když už nezahynu
Život není žádná láce
Pod hospodským stolem
Moje jižní Čechy II

Paramo, Semtín, PervitínPřed pondělním bojem
Má milá
A ty mi nevěříš
Už je pozdě brečet
Paramo , Semtín , Pervitín
Sněženky & Bledule
Rapová písnička
Z východu a severu
Co bude s náma
Na malým městě
Ska
Persefona
Tak řekni

HChKRDTNLysá nad Labem
Heavymetalová
A ty mi nevěříš
Tak akorát
Polka
Sněženky & Bledule
Co bude s náma
Nanananá
Listopadová
Vrzly dveře
Má milá

Volant 1.Pardubice
Jinej svět
Už tě nemám rád
Přišla dírou v podlaze
Vánoční
Tereza
Přicházím k názoru
Oči
Žlutý pes
Čarodějka
Persefona

Volant

ska-punk rock se specifickým humorem a saxofonem

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář